Atrakcje w okolicy

W okolicy hotelu znaleźć można wiele atrakcji turystycznych, które pozwolą na to, by Państwa pobyt w Uniejowie stał się jeszcze bardziej interesujący. Dostępne atrakcje zadowolą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

ZAMEK ARCYBISKUPÓW GNIEŹNIEŃSKICH

Zamek ufundowany w pierwszej połowie XIV wieku przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Jarosława Bogorię ze Skotnik, mieszczący się w Uniejowie, stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych atrakcji turystycznych w okolicy. Zamek, jako jeden z nielicznych w Europie jest ogrzewany wodą geotermalną.

ZAGRODA MŁYNARSKA

W okolicy znajduje się również Zagroda Młynarska – zespół muzealno-noclegowy pełen zabytkowych obiektów, takich jak wiatraki – koźlaki, dwór, chałupa ze Skotnik, budynek inwentarski czy kopia stodoły z Besiekier, w której znajduje się ekspozycja powozów konnych i dawnych narzędzi.

Spływy kajakowe po Warcie

Spływy kajakowe po rzece Warcie realizowane są na trasie Jeziorsko – Księże Młyny – Uniejów oraz Uniejów – Dobrów – Koło. Do dyspozycji 46 nowych dwuosobowych kajaków, jak również kajaki jednoosobowe i trzyosobowe!

ZOO SAFARI BORYSEW

W okolicy znaleźć można również Zoo Safari Borysew, założony w 2008 roku. Ogród zoologiczny posiada wiele okazów egzotycznych zwierząt, między innymi takich jak tygrysy bengalskie, białe wilki polarne, pumy, lwy afrykańskie, żyrafy siatkowane czy bawoły indyjskie.

Paintball

Gra odbywa się na naszym poligonie nieopodal Uniejowa. Teren jest zabezpieczony 6 metrową atestowaną siatką, co daje możliwość bezpiecznego obserwowania gry przez publiczność.

Termalny Park Linowy

Park linowy znajduje się na terenie zabytkowego parku niedaleko XIV-wiecznego zamku nad rzeką Wartą. Posiada pięć tras o zróżnicowanym poziomie trudności.

Atrakcje w okolicy