Imprezy cykliczne

Usytuowanie hotelu sprawia, że goście mogą brać udział w organizowanych w okolicy imprezach cyklicznych. Zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

6. Uniejowski Festiwal Smaków - Kwiecień

Wyrusz na szlak festiwalowych restauracji w Uniejowie! Ponownie kilkanaście restauracji otworzy szeroko swoje drzwi dla smakoszy. W trakcie festiwalu należy zaopatrzyć się w Paszporty Degustatora.

XVII Wiosenne POW WOW - Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej - Kwiecień

Uniejów kolejny raz będzie organizatorem Festiwalu Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej Pow Wow. Przed nami pokazy i konkursy tańców, prezentacje tradycyjnych i współczesnych pieśni. Nie zabraknie również kiermaszu indiańskich wyrobów.

XIV Jarmark Średniowieczny - Maj

Po raz czternasty w Uniejowie zorganizowany zostanie Jarmark Średniowieczny. Publiczność będzie mogła oglądać walki rycerskie, ale też poczuć historyczną atmosferę na jarmarku różności!

V ExTERMYnator 2019 - bieg przełajowy - Czerwiec

Mokradła, błoto i woda - tak w skrócie można opisać trasę piątego biegu przełajowego w Uniejowie. Klub Biegacza Geotermia Uniejów wraz z I-szym Dywizjonem Lotniczym z Leźnicy Wielkiej zapraszają do podjęcia wyzwania!

I Otwarte Mistrzostwa Polski w „Noszeniu żon” - Czerwiec

Jeśli na co dzień nie macie w zwyczaju nosić swych żon na rękach, nadchodzi okazja, by to nadrobić! W zawodach udział może wziąć każdy, kto ma poczucie humoru i chce przeżyć niecodzienną przygodę!

7. urodziny Uzdrowiska Termalnego Uniejów - Czerwiec

Obchody tradycyjnie odbędą się na terenie kompleksu termalno-basenowego „Termy Uniejów”. Sympatycy Uzdrowiska Uniejów będą mieli okazję do skosztowania urodzinowego tortu. Dla gości zostanie przygotowany też poczęstunek z grilla oraz inne atrakcje!

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej w Uniejowie - Czerwiec

200 lat tradycji układania kwietnych kobierców w Spycimierzu stało się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulotnej. Artyści stworzą w Uniejowie liczne instalacje tymczasowe, zainspirowane otoczeniem.

Układanie kwietnych dywanów - uroczystości Bożego Ciała w Spycimierzu - Czerwiec

Kwietne dywany są nieodłącznym elementem święta Bożego Ciała w Spycimierzu. Co rok inne kompozycje budzą podziw i zdumienie licznie przybywających tu gości. Przygotowania rozpoczynają się najczęściej wraz z zakończeniem poprzedniej uroczystości.

Noc Świętojańska - ogniska nad rzeką Wartą - Czerwiec

zapraszamy do Uniejowa na Noc Kupały czyli święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości, miłości. Wigilia św. Jana, nazywana Nocą Świętojańską, będzie celebrowana nad rzeką Wartą.

XV Wielki Turniej Rycerski w Uniejowie - Lipiec

Każdego roku przy Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich można poczuć ducha minionych czasów, dzięki Wielkiemu Turniejowi Rycerskiemu w Uniejowie. W programie Turnieju znajdują się liczne pokazy, retrospekcje pojedynków rycerskich, koncerty oraz wystawy towarzyszące.

IX Festiwal Królestwo Lilii - Lipiec

Idea Festiwalu „ Królestwo Lilii” zrodziła się dla uhonorowania symbolu lilii widniejącej w herbie Uniejowa. Podczas festiwalu odbędą się pokazy florystyczne, wystawy kwiatów oraz układanie kompozycji kwiatowych.

Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi - Lipiec

Wszystkich miłośników konnych zaprzęgów zapraszamy na Zawody w Powożeniu zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów. Zawody odbędą się tradycyjnie na terenie trawiastym przy kompleksie termalno – basenowym.

VI Festiwal Lawendy - Lipiec

Zapraszamy na VI Festiwal Lawendy pod patronatem Urzędu Miasta Uniejów. W programie m.in. liczne koncerty, warsztaty, pokazy oraz jarmark produktów lawendowych!

Indiańskie Lato w Uniejowie - Sierpień

Indiańskie Lato w Uniejowie to doskonała okazja by przyjrzeć się jak wyglądało życie Indian Ameryki Północnej, w jaki sposób powstaje tradycyjne tipi i co mieści się w jego wnętrzu. Na placu przed kompleksem termalno-basenowym będzie czekało mnóstwo atrakcji!

XIII Ogólnopolski Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł - Październik

XIII Ogólnopolski Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł „Sanus per Aquam – zdrowie przez wodę” jest organizowany już po raz trzynasty. Są to zawody na dystansie 10 km.

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju - Listopad

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju to największe wydarzenia gospodarczego w Polsce poświęconego wynalazkom oraz krajowym i regionalnym inteligentnym specjalizacjom. Organizatorzy zapraszają do udziału w wielkiej międzynarodowej debacie z udziałem 1000 branżowych liderów.

Mikołajki - Uniejowski Jarmark Bożonarodzeniowy - Grudzień

Jak co roku, na deptaku przy kompleksie basenowym Termy Uniejów będzie można poczuć klimat świąteczny. Na specjalnych stoiskach pojawią się tradycyjne produkty regionalne, rękodzieła, ozdoby bożonarodzeniowe oraz delikatesy.